Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kral Selman’dan bazı askerlere af kararı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Umuda Dönüş Operasyonu’na katılan askerlerin disiplin cezalarına yönelik af kararını içeren kraliyet kararnamesini imzaladı.

Kararnamenin, söz konusu görevlilerin hizmetleri göz önünde bulundurularak Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından takdir edilmesine yönelik hayata geçirildiği ifade edildi.

Af ile birlikte, Yemen’de düzenlenen Umuda Dönüş Operasyonuna katılan askerlerin 10/07/2018 tarihli ve 54652 sayılı karara göre askeri ve disiplin cezaları kaldırılacak.

Öte yandan, Suudi Arabistan Kralı, Rakin bin Muhammed bin Abdurrahman et- Tubeyşi’yi Protokol Genel Müdür Yardımcısı olarak atadı. Suudi Arabistan Kralı ayrıca, yetkili makamlara verilen emirleri hızlı bir şekilde uygulamaya konulması çağrısında bulundu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube