Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kuveyt, Irak'taki protestolar nedeniyle Necef uçuşlarını iptal etti - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kuveyt Havayolları, bugünden itibaren Irak’ın Necef şehrine gerçekleştireceği uçuşları iptal ettiğini açıkladı. Uçuşların Necef Havaalanı’ndaki mevcut güvenlik şartları nedeniyle iptal edildiği bildirildi.

Kuveyt Havayolları’ndan yapılan açıklamada, Necef’e yapılması planlanan diğer uçuşların da rezervasyonlarının da değiştirileceği veya herhangi bir ücret talep etmeksizin biletlerin iade edilebileceği bildirildi.

Kaynaklar, Irak İçişleri Bakanlığı’nın, ülkenin güneyinde meydana gelen olaylar ve gösteriler nedeniyle ‘tedbir amacıyla’ bölgeye güvenlik güçlerini konuşlandırdığını belirtti.

Irak’taki göstericiler, dün, kamu hizmetlerinin kötüleşmesi özellikle de elektriğin neredeyse tamamen kesilmesini protesto etmek için Uluslararası Necef Havalimanı’nı bastı.

Onlarca gösterici Necef’te bulunan havalimanının salon ve pistlerine yayılarak yolsuzluk yapanların gönderilmesini talep eden sloganlar attı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube