Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mahsur kaldıkları mağaradan kurtarılan Taylandlı 12 çocuk taburcu oluyor - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Tayland Sağlık Bakanı Piyasakol Sakolsatayadorn, bugün yaptığı açıklamada, ülkenin kuzeyindeki bir mağarada mahsur kaldıktan günler sonra kurtarılan 12 futbolcu çocuk ve antrenörlerinin sağlık durumunun iyi olduğunu ve bu hafta bulundukları hastaneden taburcu edileceklerini söyledi.

Yaşları 11 ila 16 arasında değişen 12 çocuk ile 25 yaşındaki antrenörleri, 23 Haziran’da Tham Luang Nang Non Mağarası’na yaptıkları gezide mağara girişinin sularla kapanmasının ardından mahsur kalmıştı.

Kayıp grup, mağarada 9 gün süren arama çalışmalarının ardından bulunmuş ancak mağaranın bu bölümünün yağmur sularıyla dolması nedeniyle hemen kurtarılamamışlardı. 5 gün süren bekleyişin ardından kurtarma operasyonu başlamış, ilk gün 4, ikinci gün 4 ve üçüncü gün ise 4 çocuk ve antrenör mağaradan çıkarılmıştı.

Sakolsatayadorn, bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuklar ve antrenörlerinin hastanede bedensel ve zihinsel tedavi gördüklerini belirterek, önümüzdeki Perşembe günü taburcu edileceklerini ifade etti.

Bakan, “Çocukları ve ailelerini, taburcu olduktan sonra karşılaşacakları durumlar için hazırlamalıyız” şeklinde konuştu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube