Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Prens'ten Saada şeyhlerinin İran'a karşı ‘kahramanca tutumuna’ övgü - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan’ın ABD Büyükelçisi Prens Halid bin Selman bin Abdulaziz, Yemen’deki Saada şeyhlerinin bölgedeki genişlemeci İran projesine karşı kahramanca tutumunu övdü.

Prens, Yemen’in kuzeyinde Husilerin merkezi konumundaki Saada ilinde yaşayan kabile şeyhlerinin İran müdahalesine karşı tavırlarının, ‘Yemen’in Araplığına olan bağlılıklarını doğruladığını’ söyledi.

Prens Halid bin Selman dün Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Saada şeyhleri ve bölgedeki söz sahiplerinin, İran müdahalesinin reddedilmesi konusundaki tutumları ve Yemen’in Arap kimliğine olan bağlılıkları, Yemen’in her zaman bu kimliğini muhafaza ettiğini teyit eden önemli bir mesajdır’’ ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçisi, “Saada şeyhleri söz sahibi kimseler. İran’ın genişlemeci projesini bozan ve bölgedeki İran varlığını reddeden kahramanca tutumları ile İran’ın Yemen’deki devrimci umutlarını ve Arap dünyasındaki terörist faaliyetlerini sona erdirecekler” diyerek sözlerini sürdürdü.

‘’Yemenli kardeşlerimizin güvenliği önceliğimizdir’’ diyen Büyükelçi, “Saada’nın kurtuluşu sonrasında Suudi Arabistan ve kardeş koalisyon devletleri, uzun zamandır İran destekli milislerin haksızlık ve adaletsizlikleri ile boğuşan kardeşlerimizin kalkınması ve bölgeye yeniden istikrar getirilmesi için çalışacak” şeklinde konuştu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube