Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Rabıta, Kanada’nın Suudi Arabistan’ın iç işlerine karışmasını kınadı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dünya İslam Birliği (Rabıta), Kanada’nın Suudi Arabistan’ın iç işlerine yönelik müdahalesini kınadı. Riyad yönetiminin, Kanada Dışişleri Bakanlığı ve Riyad Büyükelçiliği’nin yayınladığı açıklamaya karşı tepki gösterme hakkı olduğunu vurguladı.

Rabıta tarafından konuya ilişkin yayınlanan yazılı açıklamada, uluslararası ilişkileri düzenleyen ilkelere ve ülkelerin egemenlik haklarına saygı duyulması gerektiğine dikkat çekilerek, en basit karşılıklı saygı ilkelerinin gereği olarak hiçbir ülkenin bir başka ülkenin iç işlerine müdahale etmemesi gerektiği kaydedildi.

Suudi Arabistan’ın iç işlerinin yasalar tarafından düzenlendiği ve bu çerçevede işlediğine vurgu yapılan açıklamada, Kanada’nın Suudi Arabistan’ın iç işlerine müdahale etmesi kınandı.

Riyad yönetiminin gerekli gördüğü her tedbiri alma hakkı olduğuna değinen açıklamada, Suudi Arabistan’ın İslam Şeriatı’nı uygulamakla farklılık gösterdiğini ve kimliği olan İslam Şeriatı ilkelerine yönelik herhangi bir dış müdahaleye izin vermeyeceği ifade edildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube