Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Cubeyr: Kanada ne yapması gerektiğini biliyor - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Dışişleri Bakanı, Krallığın dikte ve içişlerine karışılmasını kabul etmediğini, başkalarının işlerine de müdahale etmediğini vurguladı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el – Cubeyr, Kanada’nın ilişkileri düzeltmek için tam olarak ne yapması gerektiğini bildiğini, Krallığın içişlerine karışılmasını reddettiğini ve başkalarının içişlerine karışmadığının farkında olduğunu söyledi.

Cubeyr, bugün başkent Riyad’da yaptığı basın açıklamasında Suudi Arabistan’ın Kanada’ya böyle bir davranışı kabul etmediğini ifade eden yaptırımlar uyguladığını belirtti. Kanada’daki vatandaşlarının çıkarlarını gözetmeye özen gösterdiğini vurguladı. Ayrıca Kanada’nın Suudi Arabistan’a karşı tavrını değiştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

“Krizi çözmek Kanada’ya düşer”

Suudi Bakan, krizi başlatanın Kanada olduğunu bitirenin de Kanada’nın olması gerektiğini ifade etti. Cubeyr, “Kanada bir hata yaptı ve bunu düzeltmek de O’na düşer” dedi.

Suudi Arabistan’ın Kanada ile sadece yeni yatırımları durdurduğuna işaret eden Cubeyr, çok sayıda ülkenin Suudi Arabistan’a destek olduğunu ve içişlerine karışılmasını reddettiğini belirtti. Ayrıca gözaltında bulunan kadınların, onları hassas pozisyonlarda olmaları için eğiten ülkelerle temas halinde olduklarını açıkladı.

Cubeyr, Kanada’da ikamet eden öğrenciler ve tedavi gören hastaların sorunlarını kısa sürede çözmek için Suudi Arabistan ve Kanada’da iki kriz merkezi oluşturulduğunu belirtti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube