Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Sudan: Üretilen ve yurt dışına ihraç edilen altın arasındaki kayıp 48 ton - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Sudan Minaraller Bakanlığı, hükümet tarafından üretilen ve ihraç edilen kayıp altın hacminin 2018’in ilk yarısında 48,8 tona ulaştığını,altın ihracatının değerinin ise 422,5 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Bakanlık, bu yılın ilk yarısında Sudan’daki altın üretiminin yüzde 77’lik bir kayıp yaşandığını ve kaybın yaklaşık 63.3 tona ulaştığı bilgisini verirken, Mineraller Bakanı Muhammed Ahmed Ali “Sudan Merkez Bankası altın alımları, üretilen altın miktarının yüzde 10’unu temsil ediyor” dedi.

Bakan, altın üretim kaybının ilk kez açıkça tanımlandığını da sözlerine ekledi.

Bakanlık altın üretimi ve ihracatı arasındaki kaybın nedenlerini açıklamazken, tüccarlar, kaybolan altın miktarının sınır ötesi kaçakçılıkla ilgisi olduğunu öne sürüyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube