Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Rusya, ABD yaptırımlarını ‘ekonomik savaş’ olarak nitelendirdi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, ABD’nin Rus bankacılık işlemleri ve döviz ticaretini hedef alan herhangi bir yaptırım uygulaması halinde, kendilerine karşı ‘ekonomik savaş’ ilan edildiğini kabul ederek gerekli karşılığı verecekleri konusunda uyarıda bulundu.

ABD, İngiltere’de eski bir Rus casusu ve kızına yapılan suikast girişiminde Moskova’yı sorumlu tutarak, Rusya’yı hedef alan yeni ekonomik yaptırımlar uygulayacağını açıklamıştı.

ABD’nin bu yaptırım kararına yönelik yorumda bulunan Medvedev, “Bankacılık işlemleri veya herhangi bir dövizin kullanımına ilişkin bir yasak veya benzeri şey getirirlerse, buna ekonomik savaş ilan edilmiş sayacağız ve gerektiği gibi yanıt vereceğiz. Gerekirse ekonomik, siyasi ya da başka bir şekilde karşılığını vereceğiz” dedi.

ABD’den, ilk olarak Rusya’ya yapılan ileri teknoloji tüm elektronik ürünlerin ihracatının yasaklanacağı açıklanırken, Kremlin, ABD’nin Moskova’ya uyguladığı yeni yaptırımların kesinlikle kabul edilemez olduğunu belirtti.

ABD’li yetkililere göre, ikinci adım olarak diplomatik ilişki seviyesi düşürülecek. Rus havayolu şirketi Aeroflot’un ABD’ye uçuşları yasaklanacak. Son olarak ABD ile Rusya arasında tüm ticari ilişkiler dondurulacak.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube