Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ürdün Kralı: ‘Haricilerle’ acımasızca savaşacağız! - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Ürdün’de Fuheis kasabasındaki müzik festivali sırasında devriye gezen polisleri ve kamu güvenliğini hedef alan saldırı ile Salt kentinde çok sayıda güvenlik görevlisinin ölümüne neden olan terör hücresine yönelik baskının ardından Hüseyniye Sarayı’nda Ürdün Kralı 2. Abdullah başkanlığında Ulusal Politika Konseyi toplantısı gerçekleşti.

Toplantı sırasında açıklamalarda bulunan Ürdün Kralı 2. Abdullah, Ürdün’ün güvenliğine ve vatandaşlarının selametine zarar vermek isteyenlere izin vermeyeceklerini vurgulayarak, “Haricilerle acımasızca savaşacağız ve tüm gücümüzle onları yeneceğiz” şeklinde konuştu.

Yaşanan olaylar sebebiyle Ürdün halkına baş sağlığı dileyen Ürdün Kralı, “Başta şehit aileleri olmak üzere tüm halkımızın başı sağ olsun. Yüce Allah’tan yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Toplantı sırasında, Ürdün’ün Ürdünlülerin kenetlenmesi, silahlı kuvvetler ve güvenlik birimlerinin tedbirli olmasıyla terörizm ve teröristlere karşı mücadele edeceğini vurgulayan Kral Abdullah, “Bu alçak terör saldırısı ve Ürdün’ün güvenliğine yönelik her türlü eylemler, sadece terörizmi ve onun suç çetelerini ortadan kaldırmaya yönelik birliğimizi, gücümüzü ve kararlılığımızı artırıyor. Ürdünlüler bu tür olaylarla yüzleştikleri zaman daha da güçleniyorlar. Ülkemizi ve bölgemizi temizlemenin yanı sıra dinimizi bu ‘Hariciler’den korumaya olan heyecanları daha da çoğalıyor” dedi.

Ürdün Kralı açıklamalarına şöyle devam etti;

“Bu alçak eylemler, ülkemizi hepimizin kötülüğünü isteyen karanlık ruhlu insanların hedefinde olduğunu hiçbir zaman unutmamamız gerektiğini hatırlattı. Amacımız terörizmi yenilgiye uğratmak ve ortadan kaldırmaktır. Teröre kurban vermemize rağmen bu hedeften asla sapmayacağız. Hepimiz karanlık düşüncelere karşı durmak zorundayız. Terörizm belasıyla mücadele etmekte tereddüt edemeyiz. Çünkü bu hem günümüzü hem de geleceğimizi etkiler. Bu karanlık, yabancı düşüncenin dinimiz ile hiçbir ilgisi olmadığının bilincinde olan güçlü ulusal cephemiz ve halkımız, gerçek İslam ile İslam’ı temsil etmeyen bu Haricileri bir birinden ayıracak ferasete sahiptir. Ürdünlülerin cesareti ve anavatanlarının güvenliğine olan düşkünlükleri, gurur ve övünç kaynağıdır.”

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube