Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Mısır’da kiliseye saldırı planlayan teröristlerin kimliği açıklandı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısır İçişleri Bakanlığı, Mostorod bölgesindeki Meryem Ana Kilisesi’ne saldırı girişiminde bulunan teröristlerin kimliğini açıkladı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, ulusal güvenlik uzmanlarının saha araştırmaları sonucunda, intihar saldırısının odağındaki ismin Ömer Muhamed Ahmed Mustafa adlı terörist olduğu belirtti. Yüksek Devlet Güvenlik Savcısı’ndan ‘terörist odağı’ takip izninin alınması sonrasında olay ile ilgili diğer teröristlerde yakalanarak gözaltına alındı.

İntihar saldırısı ile ilgili olarak ismi geçen kişiler ise şöyle; 22 Şubat 1975 doğumlu Zizu el-Menyavi kod adlı Muhammed Ahmed Abdulmümin Avad. El-Zaviyetü’l Hamra bölgesindeki Cumhuriyet Caddesi’nde ikamet eden Avad, Mısır Petrol Hizmetleri Şirketi’nde memur olarak çalışıyor. Avad 1999’dan bu yana Kutubçuluk akımının odak isimlerinden biri olarak biliniyor.

17 Aralık 1979 doğumlu Yahya Kemal Muhammed Desuki. El-Zaviyetü’l Hamra bölgesinde ikamet ediyor ve araba tamiri yapıyor.

11 Ekim 1976 doğumlu Sabri Saad Muhammed Musa. Mısır Petrol Hizmetleri Şirketi’nde memur olarak çalışıyor ve Kalyubiye ilinde bulunan el-Hac Hayri Caddesi’nde ikamet ediyor. 1999’dan bu yana Kutubçuluk akımının odak isimlerinden biri olarak biliniyor.

17 Nisan 1976’da Kahire’de doğan Radva Abdulhalim Seyyid Amer. Zamalek’teki 35 Muhammed Mazhar Caddesi’nde yaşayan Amer, sanat fakültesi mezunu. Aşırılık yanlısı fikirlerin teşvik edilmesinde önemli bir isim olarak bilinen Amer, yurtdışına kaçan bazı teröristleri finanse ediyor.

16 Şubat 1974’te Kahire’de doğan Heysem Enver Maruf Nasır. El-Zaviyetü’l Hamra bölgesinde bulunan 44 Ahmed Ramazan Caddesi’nde yaşıyor ve 1999’dan bu yana Kutubçuluk akımının odak isimlerinden biri olarak biliniyor.

4 Ocak 1981’de Kahire’de doğan Noha Ahmed Abdulmümin Avad (beşinci sanığın karısı ve ilk sanık Muhammed Avad’ın kız kardeşi), El-Zaviyetü’l Hamra bölgesinde bulunan 44 Ahmed Ramazan Caddesi’nde yaşıyor.

İçişleri Bakanlığı, güvenlik güçleri tarafından teröristlere yönelik baskında ele geçirilen malzemeleri ise şöyle sıraladı;

2 adet otomatik silah, 1 adet Uzi makineli tüfek, 1 adet tabanca, 2 adet kartuş, çok sayıda silah, yarım kilo barut, 5 kg nitrat, bir miktar alüminyum tozu ve aseton sıvı, havai fişekler, içinde bilinmeyen sıvı bulunan bir kavanoz, çok miktarda çivi, para ve 3 araba.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube