Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Rus General: İdlib savaşı çok yakında başlayabilir - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral İgor Konaşenkov, İdlib savaşının çok yakında başlayabileceğini söyledi.

CNN’e röportaj veren Konaşenkov, “DEAŞ ve Heyetu Tahriru’ş Şam (HTŞ) söz konusu olduğunda, onlarla yapılan düzenlemelerin bir anlamı yok. Kontrol ettikleri bölgelerde sürekli bombardıman var. Onlar sivilleri rehin alarak kalkan olarak kullanıyor. Yani, yakında İdlib’de bir savaş olasılığı var” dedi.

ABD’ye Rus kuvvetleriyle birlikte çalışma çağrısında bulunan Konaşenkov, “Elbette birçok şey ABD ve Rusya gibi büyük ülkelerin bir çözüme ulaşmasına bağlıdır. Birlikte çalışmanın yolları ve iş yapma fırsatları var. Terörizmin geri dönüşü için verimli bir zemin oluşturulmasına izin verilmeli” ifadelerini kullandı.

Suriye’nin kuzeyindeki İdlib bölgesi, Suriye muhalefetinin kontrolü altında bulunan en büyük bölge olurken, bölgenin yüzde 60’ı HTŞ’nin kontrolünde, geri kalan alanlar ise diğer muhalif gruplar tarafından kontrol ediliyor.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, İdlib’in askeri öncelikleri olduğunu açıklarken BM’den 1 milyon çocuğun bulunduğu İdlib için kritik bir uyarı geldi.
BM, 9 Ağustos’ta, İdlib’de sivil ölümlerini önlemek için acil görüşme çağrısında bulundu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube