Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İngiltere İran’daki 570 milyon dolarlık enerji projesini iptal etti - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yenilenebilir enerji yatırımcısı İngiliz ‘Quercus Şirketi’, ABD’nin Tahran’a uyguladığı son yaptırımlar sebebiyle İran’da yapılması planlanan 500 milyon euro (570 milyon dolar) değerindeki güneş enerjisi projesini iptal ettiğini duyurdu. İran’daki güneş enerjisi santrali projesi, Quercus Şirketi tarafından yenilenebilir enerji sektöründe Avrupa dışında yapacağı ilk yatırım olacaktı.

ABD’nin bu ayın başlarında İran’a yönelik yaptırımlarını yeniden uygulamaya başlamasıyla, dünyanın dört bir yanından bankalar ve şirketler Tahran’la yaptıkları anlaşmaları feshettiler.

Quercus CEO’su Diego Biasi, yaptığı açıklamada, “ABD’nin Tahran’a yeniden yaptırımlar uygulamasının ardından, 600 megavatlık güneş enerjisi projemiz de dahil olmak üzere İran’daki tüm faaliyetlerimizi durdurmaya karar verdik” ifadelerini kullandı.

Güneş enerjisi santralinin inşasının 3 yıl sürmesi ve her 6 ayda bir 100 megavatlık elektrik ağının bağlanması bekleniyordu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube