Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan'da saldırı hazırlığındaki DEAŞ'lı yakalandı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan’ın, Bukayriye ilinde terör saldırısı girişiminde bulunan bir Suudi vatandaşı gözaltına alındı.

Suudi İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, DEAŞ terör örgütüne üye olduğundan şüphelenilen Fevaz Abdurrahman Eid El Harbi’nin terör eylemini gerçekleştireceği sırada gözaltına alındığını belirtti.

Güvenlik güçleri tarafından söz konusu kişinin yerinin Bukayriye’de olduğunun tespit edildiğini açıklayan sözcü, El Harbi’nin polisleri görünce arabasından çıktığı, vücuduna patlayıcı kemer olduğunun görüldüğü ve şüphelinin polislere ateş açtığını aktardı.

Polislerin de karşılık vererek ateş açması sonucu şüphelinin yaralandığı bilgisini veren sözcü, El Harbi’nin yakalanarak hastanede tedavi altına alındığını söyledi.

Olayda can veya mal kaybının olmadığını kaydeden sözcü, şüphelinin yanındaki silah ve mühimmatlara el konulduğunu da belirtti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube