Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Tunus’ta Enerji Bakanı ve 4 üst düzey yetkili yolsuzluk şüphesiyle görevden alındı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Tunus Başbakanı Yusuf el-Şahit, Enerji bakanını ve 4 üst düzey bakanlık yetkilisini yolsuzluk şüphesi nedeniyle görevden aldı.

Reuters’a açıklama resmi bir kaynak, Enerji bakanı, Devlet Enerji Sekreteri, Yakıt Genel Müdürü, Petrol Faaliyetleri Şirketi Başkanı ve Bakanlık’taki Hukuk İşleri Genel Müdürü’nün görevlerine son verildiğini açıkladı.

Ayrıca kaynak, bakanın görevden alınmasından, bakanlığın yeniden yapılandırılması ve enerji sektörü yönetiminin gözden geçirilmesi için hükümet başkanlığında bir uzmanlar komitesi oluşturulmasından sonra Kamu Müfettişliği Heyeti’nin Enerji Bakanlığı ve Sanayi Bakanlığı’nda geniş çaplı bir soruşturma açmak için görevlendirildiğini belirtti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube