Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Erdoğan: Türkiye’nin S-400’e ihtiyacı var - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin S-400 füze savunma sistemine ihtiyaç duyduğunu ve en kısa zamanda bu sistemi satın alacağını söyledi.

Erdoğan, bugün, harp okulu mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin F-35 savaş uçağına da ihtiyaç duyduğunu ve satın almak için ödemelerini sürdüreceğini ifade etti. Ancak, ABD’nin F-35 savaş uçağı satmaması halinde bu ihtiyacı başka yerden karşılayacaklarını sözlerine ekledi.

ABD yönetimi, Türkiye’nin S-400 füze savunma sistemi satın almasından duyduğu kaygıyı defalarca dile getirmişti. Washington, Türkiye’ye F-35 savaş uçağı ve diğer askeri teknolojileri satmak için S-400’den vazgeçmesini şart koşuyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube