Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Çin ithalat ürünlerine yönelik vergi nedeniyle Apple ürünlerine zam - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Apple, cuma günü yaptığı açıklamada, Çin’den ithal edilen ürünlere yönelik 200 milyar dolarlık gümrük vergisi tarifesi nedeniyle Apple Watch ve iPod kulaklıkları gibi ürünlerin fiyatlarında artış yapılacağını bildirdi.

Bloomberg haber ajansından aktarıldığına göre, merkezi Kaliforniya’nın Cupertino şehrinde bulunan şirket, ABD Ticaret Temsilciliği Ofisi’ne gönderdiği 5 Eylül tarihli bir mektupta, Mac bilgisayarları, iPad kalemleri, şarj cihazları, dönüştürücüler ve ABD’de bazı ürünleri üretmek ve tasarlamak için kullanılan ekipman araçları gibi birçok ürünün fiyatının bu durumdan etkileneceğini söyledi.

ABD, son aşamada 200 milyar dolara ulaşan Çin mallarına yönelik gümrük vergisine 50 milyar dolar değerinde yeni bir tarife daha uygulanacağını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump dün yaptığı açıklamada, Çin’den gelen ürünlere 267 milyar dolar değerinde yeni gümrük vergisi tarifesi uygulamaya çalıştığını söyledi. Analistler, bu durumun tüketici ürünlerinin her kategorisini etkileyeceğini kaydetti.

Şirket tarafından gönderilen mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Bu tarifeler ile ilgili en büyük endişemiz, ABD’nin bu durumdan fazlaca zarar görebileceğidir. Bu, Amerikan tüketicileri için artan fiyatların yanı sıra, ABD’de daha düşük büyüme ve rekabete yol açacaktır.”

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube