Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Bahreyn sahte pasaportlu 14 İranlıyı yakaladı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Bahreyn Dışişleri Bakanlığı dün ülkeye Asya ülkeleri pasaportu ve sahte isim ile giren 14 İranlıyı tutukladığını açıkladı.

Bahreyn güvenlik kaynaklarının Şarku’l Avsat’a yaptığı açıklamada, sahte pasaport ile İranlıların tutuklanma operasyonunun Bahreyn’de ilk kez gerçekleştiğini belirtti.

Kaynaktan aktarılan diğer ifadelerde tutuklanan gurubun amaçlarının henüz bilinmediğini ve savcılığın yargılamadan önce 14 kişi hakkında soruşturma başlattığını bildirildi. Geçmiş dönemlerde de ülkeye bu şekilde sızma ve özellikle silah kaçakçılığı yapıldığını ancak Bahreyn Güvenlik Güçlerinin önlemleri sıkılaştırmasının ardından bunun önemli ölçüde azaldığı eklendi. Ancak başka bir ülke pasaportu ve sahte isimle Bahreyn’e girme olayının yeni bir girişim olduğuna dikkat çekildi.

Öte yandan Soruşturma Dairesi Genel Müdürü yapılan ön soruşturmaların ardından tutuklananların İran uyruklu olduklarına, pasaportları Bahreyn’e girdikten sonra satın aldıklarına, pasaportları onlara satanların ise İran asıllı iki Bahreyn vatandaşı olduğunun bilgisine ulaşıldığını aktardı.

Genel müdür tutuklananlar hakkında gerekli yasal önlemlerin alındığı ve savcılığa sevk edildiklerini bildirdi. Ayrıca tüm vatandaşları, yanlarında çalışan kişilerin kimliklerini doğrulamaya ve uyrukları ile ilgili herhangi bir şüphe duyduklarında en yakın polis karakoluna müracaat etmeye çağırdı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube