Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Kim, Trump’tan ikinci bir buluşma talep etti - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’dan ikinci defa buluşmak için mektup aldığını açıkladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Kuzey Kore liderinin Başkan Trump’a ‘çok sıcak ve çok olumlu’ bir mektup yolladığını belirterek, “Mektubun temel amacı, ABD Başkanı ile başka bir toplantı talep etme ve tarih belirlemekti” dedi.

“İyi niyet göstergesi”

Pyongyang’da pazar günü gerçekleştirilen ve uzun menzilli nükleer füzelerin yer almadığı askeri geçit töreni hakkında yorumda bulunan Sanders, bu geçidin nükleer füzeleri içermemesinin müzakerelerde kaydedilen bir ilerleme ve iyi niyet göstergesi olduğunu dile getirdi.

FKÖ’nün Washington kararı

Sanders, Filistin Kurtuluş Örgütü’nün (FKÖ) Washington’daki ofisinin kapatılma kararına da değinerek, “ABD, FKÖ’nun Washington ofisini kapatma kararına rağmen, barış sürecinde kararlı” diye konuştu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube