Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Bahreyn seçimleri 24 Kasım’da yapılacak - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Manama: Ubeyd es- Suheymi

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife, dün 2019-2022 yılları arasını kapsayacak olan beşinci yasama döneminin parlamento seçimlerinin tarihini önümüzdeki 24 Kasım olarak belirledi.

Parlamento seçimlerinin 24 Kasım’da yapılacağını bildiren Kral Hamad, seçimlerdeki oylama ve sayım komitesi sayısının 14 olması için 13 alt komiteye genel oylama ve sayım komitesi eklenmesi konusunda bir kraliyet kararnamesi çıkardı.

Bahreyn Kralı geçtiğimiz 11 Haziran tarihinde, yaklaşan seçimlerde yargı yoluyla adaylıkları feshedilen siyasi parti üyelerinin seçime katılmasını engelleyen bir yasayı onaylamıştı. Yasa metnine göre, anayasa hükümlerine veya herhangi bir yasaya aykırı davranan herhangi bir aktif ya da dağılmış siyasi parti üyeleri parlamento seçimlerine aday olamayacak. Söz konusu yasak, anayasal ve parlamenter hayatın düzenini kasıtlı olarak bozan herkes için geçerli. Yasaya göre, cezası onaylanmış mahkumlar, hakkında af kararı çıkarılıp itibarları iade edilse de seçimlere adaylığını koyamaz. Adaylık yasağı özel af çıkarılmış olsa da 6 aydan fazla hapis cezası alan kişileri de kapsıyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube