Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Washington’dan İran’a Irak uyarısı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD, ülkenin güneyindeki Basra’da patlak veren olayların ardından İran’a ve gösterilere katılan Iraklılara uyarıda bulundu.

ABD, Irak’taki vatandaşları ve ABD kurumlarına zarar vermemesi konusunda İran’ı uyararak, ABD’nin, vatandaşlarının hayatını korumak için gerekli tüm adımları atacağını vurguladı.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Sanders, Basra’daki konsolosluk ve Bağdat’taki elçilik binalarına son birkaç gündür yapılan saldırılara dikkat çekerek, “İran, Irak’ta kendisiyle bağlantılı olan, ekonomik olarak desteklediği, eğittiği, silahlandırdığı grupların bu saldırıları önleme konusunda çaba göstermedi. ABD, devlet binalarının zarar görmesi ve çalışanlarının yaralanması durumunda Tahran rejimini sorumlu tutacaktır. ABD, vatandaşlarının hayatını savunmak için kararlılık ve hızla karşılık verecektir” ifadelerini kullandı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube