Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İngiltere'nin hedefi 2022 yılında uçan taksi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İngiltere merkezli Vertical Aerospace şirketi, uçan taksi projesini 2022 yılında hizmete almayı hedefliyor.

Vertical Aerospace şirketi, ülkesinin Sivil Havacılık İdaresi’nden ‘elektrikli uçak taksi projesi’ için onay alındığını açıkladı.

Daily Star gazetesine göre ilk test uçuşları önümüzdeki yılın başlarında Londra’da başlayacak.

Şirkete yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre elektrikle çalışan ve 4 yolcunun bulunacağı taksiler saatte yaklaşık 300 kilometre hıza ulaşacak.

Uçan taksi hem şehir içi hem de (yakın) şehirler arasında yolcu taşıyabilecek.

2016 yılında kurulan bu şirket, kurulduğundan bu güne Airbus, Rolls Royce, Boeing, Martin Jetpack ve General Electric gibi ünlü şirketlerden 28 uzman ve teknisyen ile beraber çalışıyor.

Öte yandan Vertical Aerospace şirketi tarafından yapılan açıklamada, aracın tamamen elektrikten güç alarak karbon salınımını da sıfıra indirdiği belirtildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube