Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Netanyahu, Tahran'ı terörist hücreleri Avrupa'ya göndermekle suçladı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Avrupa’nın İran’a yönelik tutumlarını eleştirerek, dünyanın sadece DEAŞ tehdidine karşı değil, aynı zamanda İran’a karşı mücadelesinde de birleşmesi gerektiğini ifade etti.

Anadolu Ajansı’nın (AA) bildirdiğine göre, haftalık kabine toplantısının başında konuşan Netanyahu, “İran’ın terör hücrelerini Avrupa topraklarına gönderdiği bir zamanda, Avrupalı liderlerin İran’la uzlaşarak ilişki kurduğunu görüyoruz. Terörist hücreler, aynı hafta içinde operasyonlarını yürütecekti. Fakat bunları engellemeye yardımcı olduk. Bu kabul edilemez” dedi.

İran’a karşı sessiz kalmanın, özgür toplumların değerlerine ve güvenliğine yönelik acımasız saldırıları körükleyeceğini söyleyen Netanyahu, Avrupalı hükümetlerin, ABD yönetiminin Tahran rejimine karşı yürüttüğü güçlü ve açık çabalara katılmalarını istedi.

ABD’nin Filistin Kurtuluş Örgütü’nün (FKÖ) Washington’daki ofisini kapatma kararına övgüde bulunan Netanyahu, “ABD, Washington’daki FKÖ ofisi hakkında doğru olan bir karar aldı. İsrail, ABD’nin, İsrail’e uluslararası forumlarda yanlış iddialarla saldırarak, İsrail’le müzakerelere girmeyi reddeden Filistinlilere karşı attığı adımları destekliyor” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube