Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

ABD’den İran’a uyarı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Irak’ta, ABD vatandaşlarına yapılacak herhangi bir saldırından Tahran’ı sorumlu tutacakları belirtildi.

ABD yönetimi, Irak’taki elçilik ve konsolosluklarına yönelik saldırıları gerekçe göstererek, benzer olayların gerçekleşmesi durumunda İran yönetimini sorumlu tutacaklarını bildirdi.

Açıklamada, ‘İran’ın Irak’taki ajanları saldırıları durdurmak için bir şey yapmadığı ve aksine onlara eğitim ve silah desteği verdiği’ ifade edildi.

Geçtiğimiz Cuma günü Irak’taki Yeşil Bölge’ye üç havan saldırısı düzenlenmişti. Irak makamlarına göre kimler tarafından yapıldığı henüz bilinmeyen saldırıda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube