Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Pentagon Rus bombardıman uçakları iddialarını reddetti - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD Hava Savunma Tanımlama Bölgesi üzerinde görülen 2 Rus bombardıman uçağının Vostok-2018 Rus askeri tatbikatı çerçevesinde orada bulunduğu iddialarını reddetti.

Kuzey Amerika Hava Savunma Komutanlığı’nın (NORAD) başında bulunan General Terrence J. O’Shaughnessy, her ne kadar büyük ölçüde Vostok-2018 tatbikatına bağlı olsa da, söz konusu olayı tatbikatların doğrudan bir parçası olarak görmediğini dile getirdi.

NORAD tarafından dün yapılan açıklamada, Alaska açıklarında iki Amerikan F-22 Raptor jetinin, iki Rus TU-95 bombardıman uçağını engellediği bildirilmişti.

Rus uçaklarının ABD veya Kanada hava sınırından içeri girmediği belirtilen açıklamada, iki Rus bombardıman uçağının engelleme yapıldığı sırada ABD Hava Savunma Tanımlama Bölgesi içinde bulunduğu ve bu alanın Alaska’nın 200 deniz mili açıklarına kadar ulaştığı kaydedilmişti.

Olay, 300 bin asker, bin hava aracı, aralarında tankların da bulunduğu 36 bin askeri araç ve yaklaşık 80 geminin katılımıyla düzenlenen ve 1981’den bu yana en büyük tatbikat olan Vostok-2018 Rus askeri tatbikatı esnasında meydana gelmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube