Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Rusya'dan İngiltere'nin 'yalan' iddialarına kınama - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kremlin, Rus ajan Skripal ile kızı Yulia’yı İngiltere’de zehirleyen Rus ajanlar olduğu iddia edilen iki Rus vatandaşıyla yapılan röportajdan sonra Rusya’nın yalan söylemekle suçlanmasını kınadı.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, gazetecilere verdiği demeçte, “Söz konusu Rus vatandaşları tarafından yapılan açıklamalardan sonra, Rusya yalan söylemekle suçlanıyor. Bu saçma. Onlar sadece vatandaş. Rus hükümetiyle ilgileri yok” dedi.

İngiltere, iki Rus vatandaşı Alekandr Petrov ve Ruslan Boşirov’u Salisbury kentinde eski ajan Sergey Skripal ve kızı Yulia’nın zehirlenmesinden sorumlu tutup, Rus askeri istihbaratına çalıştıklarını söyleyerek kimlikleriyle fotoğraflarını basına servis etmişti.

Russia Today (RT) Televizyonu’na konuşan iki Rus da, “Biz istihbarata çalışmıyoruz, turistiz, tesadüf olmuş” diyerek kendilerine yöneltilen suçlamaları reddetmişti.

İngiltere Başbakanı Theresa May’in sözcüsü ise bu açıklamaların ardından, “Rusya’nın devlet kanalına verilen röportajdaki yalanlar ve bariz uydurmalar halkın zekasına hakarettir” ifadelerini kullanmıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İngiltere tarafından şüpheli olarak açıklanan Alekandr Petrov ve Ruslan Boşirov’u ‘sıradan sivller’ olarak tanımlayarak, hikayelerini kendileri anlatmaları için basının karşısına çıkma çağrısı yapmıştı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube