Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Washington ‘Başkanlık Uyarı’ sistemini test edecek - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı, Trump yönetiminin, ulusal acil durumlarda genel uyarı amacı taşıyan ‘Kablosuz Acil Durum Uyarı’ sistemini test etmek için ABD’lilerin cep telefonlarına mesaj gönderileceğini açıkladı.

Ajans, ‘Başkanlık Uyarısı’ başlığı ile önümüzdeki Perşembe günü 14.18’de tüm ABD’lilerin cep telefonuna gidecek olan mesajda, “Bu Kablosuz Acil Durum Uyarı sistemi denemesidir. Hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur” ifadelerinin yer alacağını bildirdi.

Ayrıca uyarı mesajının cep telefonlarına gönderilmesinden iki dakika sonra radyo ve televizyonlarda da aynı uyarıların yer alacağı bilgisi verildi.

ABD eski Başkanı Barrack Obama, Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı tarafından talep edilen, kamu güvenliği ile ilgili acil durumlarda cep telefonlarına uyarı mesajı gönderebilecek söz konusu sistemle ilgili yasayı 2016 yılında imzalamıştı.

Ajans, uyarıların sadece ulusal bir acil durum yaşandığında kullanılacağını ve ulusal düzeyde uyarıların ne zaman gönderileceğini belirlemek için ABD Başkanı’nın tek sorumlu kişi olacağını da belirtti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube