Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Riyad, MENA-RSOO’nun genel merkezi olarak seçildi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Sivil Havacılık Genel Otoritesi, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Hava Güvenlik Gözetim Organizasyonu’nun (MENA-RSOO) genel merkezi olarak Riyad şehrinin seçildiğini açıkladı.

MENA-RSOO, sivil havacılığın üye ülkeler içinde ve dışında güvenli ve etkin kullanımını teşvik etmeyi, üye ülkelerin yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olmayı, güvenlik programının geliştirilmesini ve uygulanmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Suudi Arabistan Sivil Havacılık Genel Otoritesi Başkanı Abdulhakim bin Muhammed el-Tamimi, Riyad’ın MENA-RSOO genel merkezine ev sahipliği yapmasının, Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından verilen büyük destek sayesinde olduğuna dikkat çekti.

El-Tamimi, MENA-RSOO’nun, Arap Sivil Havacılık Örgütü ve Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü Bölge Ofisi’nin yanı sıra üye ülkelerin sivil havacılık başkanlarının katılımıyla düzenleyeceği ilk toplantısının Ekim ayı başında Riyad’da yapılacağını sözlerine ekledi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube