Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

BM’den Libya’ya ‘göçmen kaçakçılığı’ suçlaması - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yayınlanan raporda, Libya ordusunun göçmen kaçakçılığına yardım ettiği belirtildi.

Libya basınında yer alan haberlerde, Libya ordusunun insan kaçakçılığı ile mücadele etmesine rağmen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne (BMGK) sunulan raporda, kaçak göçmenleri yakalama ve tahliye etmekle görevli Barış Yolu Tugayı’nın, kamyon başına 10 bin Libya dinarı alarak, Sudan sınırından gelen göçmen konvoylarına eskortluk yaptığı belirtildi.

Libya’da özellikle Kufra, Tazerbo ve Beni Velid’e odaklanılması gerektiğini belirten BM uzmanları, silahlı milislerin göçmen konvoylarını koruyarak kaçakçılık şebekelerinde aktif olarak yer aldıklarına dikkati çekti.

BM uzmanları, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Kufra’daki gözaltı merkezi müdürüne dayandırdıkları bilgilerde, Avrupa ve Mısır’a geçmek için Çad ve Sudan’dan Libya’ya yedi ayrı göç rotası olduğuna işaret ettiler. Düzensiz göçün Libya’daki kaosu körüklediğini söyleyen merkez müdürüne göre günlük 800 ila bin göçmenden yaklaşık 5 bin dolar kazanılıyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube