Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

El-Hilal ve El-Ehli arasındaki maç iptal edildi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Futbol Federasyonu (SAFF), El-Hilal takımı ile Mısırlı El-Ehli futbol takımı arasında oynanacak maçın iptal edildiğini açıkladı.

SAFF tarafından dün yapılan açıklamada, söz konusu maçın Mısır Futbol Federasyonu (EFA) Başkanı Hani Ebu Rayde ve Mısır Gençlik ve Spor Bakanı’nın gözetiminde 6 Ekim’de Riyad’da oynanmasına dair herhangi bir açık taahhüt alınamaması nedeniyle iptal edildiğini belirtildi.

SPA’nın haberine göre SAFF tarafından yapılan açıklamada, El-Ehli Futbol Kulübü tarafından SAFF ve EFA’dan sonra yapılan açıklamanın üzüntü verici olduğu belirtildi. Açıklamada, kulüple birlikte belirlenen tarihe ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin adını taşıyan iki ülke halkı açısından kardeşlik ve sevgi açısından öneme sahip bu maça gereken önemin verilmediği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, “SAFF, kesin bir şekilde El-Hilal ve El-Ehli arasındaki maçın oynanamayacağını ilan eder. Vatandaşlarımız daha önce duyurulan Zamalek ve El-Hilal arasında Riyad ve Kahire’de oynanması planlanan maçlarla yetinilecek. Suudi-Mısır Süper Kupası’nın durumu önümüzdeki yıllarda dikkate alınacaktır” ifadelerine yer verildi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube