Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Tanzanya’daki feribot kazasında ölü sayısı 135'e yükseldi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Tanzanya’da bir yolcu feribotunun Viktorya Gölü üzerinde alabora olması sonucu ölenlerin sayısı 135 yükseldi..

Yerel medyada yer alan haberlere göre, dün akşam aşırı yüklendiği ileri sürülen bir feribot Viktorya Gölü’nde alabora oldu.

Ukara ve Bugolara adaları arasında çalışan feribotta çok sayıda yolcu olduğu tahmin edilirken, şimdiye kadar 100’den fazla kişinin cesedine ulaşıldı.

Kazanın, feribotun limana sadece 50 metre uzaklıktayken meydana geldiği aktarıldı.

Mwanza Bölge Komiseri John Mongella, normal şartlar altında yaklaşık 100 yolcu taşıması gerektiği belirtilen feribotta kaç kişinin olduğunu tahmin edemediklerini söyledi. Mongella, 40’a yakın kişinin kurtarıldığını ve arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Kapasitesinden fazla yolcu taşıyan ve bakımsız halde seyahat eden deniz araçları, ülkede daha önce de büyük facialara yol açmıştı.

1996’da 800’den fazla kişi yine Viktorya Gölü üzerindeki feribot kazasında, yaklaşık 200 kişi de Zanzibar yakınlarındaki kazada yaşamını yitirmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube