Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan eğitimde İhvan fikirlerini yayma girişimlerine izin vermiyor - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Eğitim Bakanı Dr. Ahmed bin Muhammed el İssa, Bakanlığın, öğrenci etkinliklerini kullanarak Müslüman Kardeşler’in (İhvan) fikirlerini yaymaya çalışan küçük bir öğretmen grubunu tespit ederek bu girişimleri engellediğini söyledi.

Bakan, genel olarak fikri problemlerden arınmış olan Suudi müfredatının, Suudi toplumunun değerlerini taşıdığını ve ülkenin politikası ile tutarlı olduğunu belirtti.

Öğretmenlerin eğitim sistemine bağlı olarak hareket etmeye büyük önem verdiklerini aktaran Bakan, eğitim materyallerine 57 bin yeni içerik eklendiğini bildirdi.

Ülkedeki eğitim sürecinin sadece kitaba dayalı olmadığının altını çizen el İssa, “2020’de ders kitaplarını basmayı bırakacağımızı duyurduk. Fakat bu kitap ihtiyacının değerlendirilmesine bağlı. Okur-yazarlık becerilerinin veya hangi teknolojinin var olduğuna bakılmaksızın bir ders kitabının varlığına ihtiyaç duyulduğuna inananlar da var” dedi.

Eğitim Geliştirme Şirketi Başkanı Dr. Muhammed el Zugibi, “Öncelikli hedefimiz, ders kitabı ve müfredat konusunda Bakanlığın 2020 planına uygun bir yol geliştirmek. Bir sonraki aşamada ise planımız yeni niteliksel materyaller hakkında olacak” şeklinde yorumda bulundu.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube