Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens: Hiç kimsenin ülkemize saldırmasına izin vermeyeceğiz - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Suudi Arabistan Krallığı’nın 88’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle önemli açıklamalarda bulundu. Selman, “Hiç kimsenin ülkemizin egemenliğine saldırmasına ve güvenliğini ihlal etmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Suudi Arabistan Krallığı’nın 88’inci kuruluş yıldönümü vesilesiyle yaptığı konuşmada, Krallık’ın kurucusu Kral Abdulaziz bin Abdurrahman el-Suud’un ve ondan sonra gelen oğullarının ülke için gösterdikleri çabalara değindi.

Prens Muhammed bin Selman, Suudi Arabistan’ın milli günü dolayısıyla yaptığı konuşmada, “Büyük ülkemiz, Allah’ın inayeti ile bu ulusu bir araya getirip, devletin sütunlarını yerleştiren devletin kurucusu Abdulaziz bin Abdurrahman el-Suud’u ve ondan sonra inşa sürecini tamamlayan oğullarını hatırlayarak bugünü kutluyor. Bu milli günde, aziz vatanımızın Arap, İslam ve uluslararası ölçekte elde ettiği konum ile bölgesel ve uluslararası çapta barışın ve güvenliğin ikamesinde oynadığı etkili rol ile gurur duyuyoruz. Ayrıca ekonomik başarılar, ekonomik refahı sağlamayı amaçlayan kurumsal çalışmanın gelişimi, oğullarının, kızlarının ve tüm devlet kurumlarının çabalarıyla sağlanan sosyal güvenlik, yolsuzlukla mücadele hususunda oluşturulan şeffaflık, adalet ilkeleri ve değerli ülkemizi ulusların ön saflarına koymaya çalışan Vizyon 2030’un hedeflerini gerçekleştirme çabaları da övünçlerimiz arasındadır” dedi.

Selman, “Bu aziz vesile ile Haremeyn-i Şerifeyn’e hizmet ile hacıları, umre yapanları ve diğer ziyaretçilerin gözetimini sağlamayı bizlere lütfeden Allah’a sonsuz şükranlarımızı dile getiriyoruz. Bu gözetim, son Hac mevsiminin büyük başarısında kendini gösterdi. Hac farizasının rahat ve kolay bir şekilde yerine getirilmesi konusunda azim ve kararlılıkla çalışan Suudi Arabistan Krallığı’nın çabaları ve halkının misafirperverliği ile Hac menasikinin eda edilmesi hususunda Allah’a hamdolsun” açıklamasında bulundu.

Veliaht Prens, Krallık’ın Hanif dininin prensiplerine bağlı kaldığını ve terörizmle mücadele ettiğini belirterek, “İslam’ın doğduğu ve nübüvvet kandilinin yakıldığı aziz vatanımız, vasat ve itidal üzere olan Hanif dininin ilkelerine bağlı kalmaya, aşırılık ve terörizmle kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edecektir. Kral Selman bin Abdulaziz’in vurguladığı gibi, itidali ayrışma olarak görenlerin ve hedeflerine ulaşmak için müşfik doktrinimizi kullanan aşırılık yanlısı kimselerin aramızda yeri yoktur. Kimsenin ülkemizin egemenliğine saldırmasına ve güvenliğini ihlal etmesine izin vermeyeceğiz. Bu aziz vesile ile başta dini ve vatanımızı koruma hususunda kahramanlık destanları yazan askerlerimiz olmak üzere, her alanda gösterdikleri cömertçe çabalarından dolayı vatandaşlarımıza yönelik duyduğumuz memnuniyeti dile getiriyoruz. Yüce Allah’a, şehitlerimize rahmetiyle muamele etmesi ve yaralılara şifa vermesi için dua ediyoruz. Allah, ilerleyişimize liderlik yapan Kral Selman bin Abdulaziz’i korusun ve bu aziz vatanımızın kalkınması ile güvenliğini daim kılsın. Şüphesiz O, her şeyi işiten ve dualara cevap verendir” diyerek konuşmasına son verdi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube