Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Maldivler seçimlerinde muhalefet zaferini ilan etti - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Maldivler’de yapılan devlet başkanı seçiminde muhalefetin adayı İbrahim Muhammed Salih oyların yüzde 50’sinden fazlasını alarak zaferini ilan etti.

Salih, sonuçların açıklanmasıyla birlikte görev süresi biten devlet başkanı Abdullah Yamin Abdul Gayyum’a görevini barışçıl bir şekilde devretme çağrısında bulundu.

Haber sitesi mihaaru.com, resmi olmayan sonuçlara göre Salih’in oyların yüzde 58,3’ünü, rakibi Abdullah Gayyum’un ise yüzde 41,6 oranında oy aldığını duyurdu.

Seçimi büyük bir farkla kazanan Salih zaferinin ardından yaptığı konuşmada, “Bu mutluluk ve ümit anı. Tarihi bir an. Çoğumuz için bu zor bir yolculuk oldu. Bu yolculuk, hapishane hücrelerine ya da sürgüne yol açtı” dedi.

Seçime katılım oranının yüksek olduğunu ifade eden yetkililer, resmi olmayan ilk sonuçların akşam saatlerinde belli olmasının beklendiğini açıklamıştı. Seçim Komisyonu nihai resmi sonuçları henüz açıklamadı. Komisyon Başkanı Adem Şerif, resmi sonuçların 7 gün içinde açıklanacağını bildirdi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube