Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump ile Erdoğan krize rağmen bir araya gelecek mi? - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Washington ve Ankara arasında çeşitli konularda yaşanan gerginlik, ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, New York’taki Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu oturum aralarında bir araya gelmesini engelleyecek gibi görünüyor.

Erdoğan, ABD ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında Trump ile bir araya gelme olasılığına dair gelen bir soruya, “ABD Başkanı Trump ile görüşme konusunda ABD tarafından talep gelirse değerlendiririz. Şu anda herhangi bir şey söz konusu değil” şeklinde cevap verdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, Erdoğan’ın ABD ziyaretinde Trump ile görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin gelen soruya, “Herhangi bir randevu talebinde bulunulmamıştır. Eğer, Trump Cumhurbaşkanımız ile görüşmek isterse nasıl bir karşılık vereceğimiz konusunda bir değerlendirme yaparız. Bizim tarafımızdan bir talep gitmemiştir. Onların tarafından bir talep gelirse, bunu değerlendiririz. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takdirlerine sunulur” diyerek cevap verdi.

Ankara ve Washington arasındaki ilişkiler, Türkiye’nin terörü destekleme suçlamasıyla tutuklanan ve ardından ev hapsine alınan ABD’li rahip Andrew Brunson’ı serbest bırakmaması nedeniyle iyice gerilmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube