Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

AB'den İngiltere’nin ödemediği gümrük vergilerine önlem - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Avrupa Müzakere Komisyonu, İngiltere’ye Avrupa Birliği’ne (AB) ödemesi gereken 3.2 milyar dolarlık gümrük vergilerini ödememesi nedeniyle yasal bir bildirim göndereceklerini açıkladı.

Bildirimin, geçtiğimiz Mart ayında başlayan ihlallerle başa çıkmak için atılan ikinci adım olduğu belirtildi.

Söz konusu tedbirler, Avrupa Birliği Yolsuzlukla Mücadele Ajansı’nın, İngiliz ithalatçılarının yasal olarak ödemeleri gereken gümrük vergilerini ödemekten kaçtıklarını tespit etmesiyle başladı.

Komisyon’a göre vergi kaçakçılığıyla ithal edilen mallar arasında Çin’den gelen tekstil ve ayakkabı ürünleri bulunuyor.

İngiltere’nin önünde 2 aylık bir mühlet var. Gerekeni yapmadığı takdirde, Komisyon, davayı AB’nin en yüksek mahkemesi olan Avrupa Adalet Divanı’na taşıyabilir. Bu da İngiltere’nin Brexit müzakerelerini içinden çıkılmaz bir hale getirebilir.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube