Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Erdoğan Fırat’ın doğusunda güvenli bölge kurma sözü verdi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeybatısında attığı adımlara benzer bir adım atarak, önümüzdeki günlerde Fırat’ın doğusunda güvenli bölgeler oluşturulacağını söyledi.

Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu görüşmelerine katılmak için New York’ta bulunan Erdoğan, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeybatısında Suriye halkının emniyet içinde yaşadığı güvenli bölgeler oluşturulduğunu söyleyerek, gelecek dönemde benzer adımları Fırat’ın doğusunda da atacaklarını aktardı.

Erdoğan, Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile Soçi’de bir araya gelerek, İdlib bölgesinde askerden arındırılmış bir bölge kurmaya yönelik anlaşmaya varmasından yaklaşık bir hafta sonra bu açıklamayı yaptı.

Türkiye, bu yılın başında, Ankara tarafından terör örgütü olarak kabul edilen YPG’yi Afrin’den çıkartmak için Zeytin Dalı Harekatı gerçekleştirmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube