Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Dünya Gıda, Sağlık ve Kalkınma Kurulu Genel Sekreteri Serhan, Suudi Arabistan Milli Günü’nü kutladı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dünya İslam Birliği’ne (Rabıta) bağlı Dünya Gıda, Sağlık ve Kalkınma Kurulu Genel Sekreteri Abdulaziz Serhan, ‘Suudi Arabistan Milli Günü’ münasebetiyle, Kral Selman Bin Abdulaziz ve Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ı tebrik etti.

Serhan, konuya dair yaptığı açıklamada, Dünya Gıda, Sağlık ve Kalkınma Kurulu’nun kuruluşundan bu yana dünyanın birçok kriz ve felaket bölgesine insani yardım ulaştırma konusunda Suudi Arabistan yönetiminden büyük destek gördüğünü söyledi.

Suudi Arabistan Krallığı’nın, Kral Selman Gıda ve İnsani Yardım Merkezi aracılığıyla kurul için başkent Riyad’da bir merkez açma girişiminde bulunduğuna dikkat çeken Serhan, Suudi Arabistan’ın sağladığı insani yardımlarla dünyanın en çok insani yardım sağlayan ilk 10 ülkesi arasına girdiğini sözlerine ekledi.

Serhan, açıklamasını, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın insani yardım alanında sağladığı yardımların devamı için dua ederek sonlandırdı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube