Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Volvo, İran’da çalışmama kararı aldı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Volvo, şirketin gönderdiği kamyon parçaları karşılığında ödeme yapılmadığını gerekçe göstererek, İran’da çalışmama kararı aldığını açıkladı.

Volvo sözcüsü Fredrik Ivarsson bugün Reuters’a yaptığı açıklamada, Volvo’nun İran’a gönderdiği kamyon parçaları karşılığında ödeme yapılmadığını, bu nedenle İran’da çalışmama kararı aldıklarını söyledi.

Ivarsson, “Bu yaptırımlar ve ABD’nin getirdiği başka şeyler yüzünden. İran’da bankacılık sistemi çalışmıyor. Paramızı alamıyoruz. Dolayısıyla şimdilik İran’da çalışmıyoruz” dedi.

Volvo, ABD’nin Tahran’a yönelik yaptırımlarından önce, İran’ı Körfez bölgesi ve Kuzey Afrika’ya dönük ana ihracat üssü yapmak istediğini açıklamıştı.

Avrupa Birliği, (AB) kendi şirketlerini korumak için bir yasa çıkardı. Ancak, ABD’nin, İran ile çalışan bankaları kendi finans sisteminden dışlayabilme olasılığı nedeniyle, yaptırımlar bankaların İran şirketleriyle iş yapmalarını engelliyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube