Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Beyrut’ta Mustafa Bedreddin’in adı verilen sokağın tabelası söküldü - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Beyrut kırsalında bir mahallenin iki genç tarafından sökülmesinin görüntülerinin yayılmasının ardından Lübnan’da mahalle isimlerine yönelik tartışma yeniden gündeme geldi. Tartışmalara neden olan söz konusu sokak, eski Cumhurbaşkanı Refik Hariri’ye suikast planlamak ile suçlanan Hizbullah’ın eski lideri Mustafa Bedreddin’in ismini taşıyor.

Beyrut’un güneyindeki Dahiye’deki sokağa Bedreddin’in adının verilmesi daha önce de büyük bir siyasi kargaşaya sebep olmuştu.

İçişleri Bakanı Nihad Meşnuk tabelanın kaldırılmasını talep etmiş, belediyeye gönderdiği yazıda sokağa verilen bu ismi kabul etmediklerini ve kararın onaylanmadığını aktarmıştı. Ayrıca imzalanmayan bir kararın kabul edilmiş anlamına gelmediğini söyleyerek bu durumun kamu düzenini bozduğunu belirtmişti.

Meşnuk’un itirazları, belediyenin verdikleri kararın kanuni olduğunu açıklamasının ardından gelmişti. Belediye söz konusu kararı iç işlerine sunulmasının ardından herhangi bir cevap alamadıkları bir ay sonunda aldıklarını açıklamıştı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube