Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İsrail’in muhalif lideri Livni'den Netanyahu’ya Hamas suçlaması - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İsrail’deki muhalif Siyonist Kamp Partisi Başkanı Tzipi Livni, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun Hamas Hareketi karşısında güçlü olmadığını, aksine hareketin gücünü arttırmak için çalıştığını söyledi. Ayrıca Netanyahu’nun sessiz kalmaları ve saldırmamaları karşılığında onlara para gönderilmesine göz yumduğunu söyledi.

Livni, Katar’ın, Gazze Şeridi için elektrik harcaması ve Hamas personelinin maaşlarının ödenmesi amacıyla Hamas’a para gönderme isteğini onaylayan Netantahu’yu sert bir şekilde eleştirdi.

Tzipi Livni, Netanyahu’ya yönelik eleştirilerini şu ifadelerle dile getirdi;

“Ilımlıları güçlendirmek ve Hamas’ı izole etmek yerine, hükümet boş tehditler içeren ifadeler kullanıp, ardından Hamas’a doğrudan para gönderilmesini onaylıyor.”

Livni, İsrail’in güvenliğinin, sağcı hükümetin popülizmi ile sahada çelişen uygulamalar arasında dalgalandığına da dikkat çekti.

Diğer taraftan, radikal solcu bir blok olan Meretz’in Başkanı Tamar Zandberg, Netanyahu’nun politikalarına destek verdi.

Znagberg, “Her İsrailli iki seçeneğin olduğunu biliyor: savaş ya da ateşkes. Uzun süreli bir ateşkes mümkün olabilir. Gazze Şeridi’ndeki kuşatma kaldırılabilir” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube