Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

İngiltere: Putin Libya'yı yeni bir Suriye'ye dönüştürmek istiyor - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Üst düzey İngiliz bir yetkili, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Libya’yı ‘yeni Suriye’ye’ dönüştürmeyi istemekle suçladı.

İngiliz The Sun gazetesine konuşan İngiliz hükümetinden üst düzey bir kaynak, İngiltere Başbakanı Theresa May’e bir rapor sunan İngiliz istihbarat kurumlarının, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Libya’yı ‘yeni Suriye’ yapmak istemekle suçladığını dile getirdi. Moskova’nın ana hedefinin Avrupa’ya uzanan kayıt dışı göçmen rotası üzerinde kontrolü ele geçirmek olduğunu öne sürdü.

İngiliz parlamentosunun alt kanadı olan Avam Kamarası’nın Dışişleri Komisyonu Başkanı Tom Tugendhat, “Rusya’nın, Libya’da Batı’ya karşı yeni bir cephe açmak istediği gerçeği çok rahatsız edici, ama şaşırtıcı olmamalı” şeklinde konuya dair yorumda bulundu.

Tugendhat, “Putin kesinlikle Afrika göç yollarını kullanmaya çalışacaktır. Koordineli bir hükümet müdahalesine ihtiyaç var. Çünkü bu ülkenin istikrarsızlığı, İngiltere’nin ulusal güvenliği ile yakından bağlantılıdır” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube