Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan ve Mısır’ın ortak askeri tatbikatı Tebuk-4 başladı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan ile Mısır silahlı kuvvetleri tarafından Mısır’da yürütülen ortak askeri tatbikat Tebuk-4 başladı.

Mısır Ordu Sözcüsü Albay Tamer er-Rifai, Mısır’ın güneyindeki askeri bölgede, Suudi Arabistan Kara Kuvvetleri’nin katılımı ile başlayan askeri operasyonların birkaç gün süreceğini bildirdi.

Er-Rıfai, bölgedeki mevcut zorluklar ışığında ortak eylem geliştirme çabalarının bir parçası olarak yapılan söz konusu tatbikatın amacının, Mısır ile Suudi Arabistan ordusu arasındaki askeri işbirliğini geliştirip, güçlendirme olduğunu aktardı.

Mısır ve Suudi Arabistan silahlı kuvvetleri, Morgan, Faysal 11, Parlak Yıldız 2018, Kartal Cevabı 2018, Ortak Körfez Kalkanı gibi birçok ortak deniz, kara ve hava tatbikatları gerçekleştirmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube