Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Husilerin Suudi Arabistan'ın Necran bölgesine attığı balistik füze imha edildi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Hava Savunma Kuvvetleri, Husi milislerin dün akşam Yemen topraklarından Necran şehrine attığı balistik füzeyi imha etti.

Yemen Arap koalisyonu Sözcüsü Türki el Maliki, “Suudi Arabistan Hava Savunma Kuvvetleri, İran destekli Husiler tarafından Yemen’in Saada bölgesinden Necran şehrine akşam saat 22.50’da atılan füzeyi fark ederek havada imha etti” dedi.

Balistik füzenin İran destekli Husi militanlar tarafından, Suudi Arabistan’ın güneyindeki Necran bölgesindeki sivil yerleşim alanları hedef alınarak fırlatıldığını belirten Maliki, söz konusu balistik füzenin herhangi bir ölüm ya da yaralanmaya sebep olmadan savunma sistemi tarafından imha edildiğini bildirdi.

Koalisyon Sözcüsü, ayrıca, füze saldırılarının İran’ın Suudi Arabistan’ın yanı sıra bölgesel ve uluslararası güvenliği tehdit ederek, 2216 ve 2231 sayılı BM kararlarını da ihlal ettiğini gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Sözcü Maliki, Yemen’de savaşın başladığı 2015’ten bu yana İran destekli Husi milislerin Suudi Arabistan’a attığı füzelerin sayısının 204’e ulaştığını, bunların 112 kişinin ölümüne, yüzlercesinin de yaralanmasına neden olduğunu da sözlerine ekledi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube