Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump'tan FED'e 'faiz' eleştirisi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, New York borsasındaki sert kayıplardan ABD Merkez Bankasının (FED) faiz artırımlarını sorumlu tutarak, “FED’in yanlış yaptığını düşünüyorum. Piyasalar çok sıkı. FED kafayı yedi.” dedi.

Trump, Air Force One uçağında gazetecilerin ABD piyasalarının çarşamba günü yüzde 4’lere varan kayıplar yaşamasına yönelik sorularını yanıtladı.

FED’in faizleri çok hızlı artırdığını savunan Trump, “FED’in yanlış yaptığını düşünüyorum. Piyasalar çok sıkı. FED kafayı yedi” ifadelerini kullandı.
Trump’ın, bu ifadelerden sonra piyasalardaki kayıpları “uzun zamandan beri beklenen bir düzeltme” olarak tanımlaması ise soru işaretlerine neden oldu.

ABD Başkanı Donald Trump, göreve geldiğinden bu yana 6 kez faiz artıran FED’i daha önce de eleştirmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube