Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Erdoğan: Münbiç tamamen ölmüş değil ama gecikme var - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile Menbiç’te ortak eğitim konusunda bir gecikme yaşandığına dikkat çekerek, “Bir gecikme var ama tamamen ölmüş değil” dedi.

Macaristan ziyareti dönüşünde, kendisine eşlik eden gazetecilere uçakta açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Münbiç meselesinde bir gecikme var. Ortak eğitim başlıyor. YPG sonrasında Menbiç’i yönetecek kişilerin seçimiyle ilgili çalışma devam ediyor. Bir gecikme var ama tamamen ölmüş değil. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo da Savunma Bakanı Mattis de somut adımlar atacaklarını söylüyorlar” şeklinde konuştu.

Anadolu Ajansı’nda (AA) Salı günü yer alan habere göre, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD ile Menbiç’teki devriye faaliyetlerine ilişkin eğitimlerin başladığını söyledi.

Erdoğan, 12 Ekim tarihinde duruşması görülecek olan ABD’li rahip Brunson ile ilgili olarak gelen soruya ise, “Ben yargıya müdahale edecek konumda değilim. Yargı kararına uymak zorundadırlar” şeklinde cevap verdi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube