Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Sisi, Aşmavi hakkında ilk kez konuştu - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Mısırlı terörist Hişam Aşmavi’nin Libya’da tutuklanmasından bu yana ilk kez konuşan Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi, Kahire’nin yargılamak üzere Aşmavi’yi Libyalı yetkililerden almak istediğini söyledi.

Mısır Silahlı Kuvvetleri’nin 29. eğitim sempozyumu esnasında konuşan Sisi, Ekim 2016’da Sina’nın kuzeyindeki Refah kentinde düzenlenen terör saldırısında öldürülen Mısır ordusunda subay olan Ahmed Mansi ile yine Mısır ordusunda eskiden subay olarak görev yapan Hişam Aşmavi’yi karşılaştırarak, “Ahmed Mansi ile Hişam Aşmavi ikisi de insan ve ikisi de birer subaydı. Aralarındaki fark, birisi sonradan yoldan çıktı, diğeri ise gerçek anlayış ve bilinçle Mısır’ı korumaya devam etti” diyerek Aşmavi’nin yargılanmasını istediğini söyledi.

Mısırlı yetkililer, Aşmavi’yi Mısır’ın güvenlik güçlerini hedef alan birçok saldırının arkasında olmakla suçluyor.

Libya Ulusal Ordusu, Mısır’da ordu ve polis kuvvetlerine karşı birçok terör operasyonuna katılan ve Mısır’ın aranan teröristler listesinde olan Hişam Aşmavi’nin birkaç gün önce Derne şehrinde yakalandığını açıklamıştı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube