Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Merkel’den Brexit yorumu: Şeytan ayrıntıda gizlidir - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Berlin: Şarku’l Avsat Online

Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkma kararının ardından Brexit müzakere sürecinden umutlu olduğunu söyledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel dün yaptığı açıklamada Brexit anlaşmasına varılması için yapılan müzakerelerde sağlanan ilerleme hakkında, “Bir ilerleme olmasından umutluyum, ancak bazen şeytan ayrıntıda gizlidir” şeklinde konuştu.

Merkel: İlerleme kaydedilecek

Angelea Merkel, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile Lahey’de ortak basın toplantısı düzenledi. Merkel, Brexit konusunda Brüksel’den gelen sinyalin olumlu olduğunu ifade ederek, “Eğer müzakere sürecinde bir adım atıldıysa bu pozitif bir mesajdır. Umarım gelecek hafta ilerleme kaydedilecek” dedi.

Öte yandan İngiltere’nin Brexit Bakanı Dominic Raab, gelecek hafta düzenlenecek AB zirvesinde müzakereler konusunda önemli ilerlemeler kaydedileceğini ifade etti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube