Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Irak’ta DEAŞ’ı finanse eden şebekeye darbe - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

DEAŞ ile mücadele eden Uluslararası Koalisyon, başkent Bağdat ve Erbil kentinde DEAŞ terör örgütü için mali kaynak sağladığından şüphelenilen 10 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

ABD liderliğindeki Koalisyon tarafından yapılan açıklamada, Birleşik Görev Gücü’nün 7- 9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirdiği operasyonlarda, DEAŞ’ın mali işlerinden sorumlu olan el-Ravi, finans şebekesine bağlı olduklarından şüphelenilen 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Uluslararası Koalisyon güçlerinin Irak ve Suriye’deki Özel Operasyonlar Genel Komutanı General Patrick Roberson, “Bu gözaltılar, sivilleri tehdit edip, korkutan DEAŞ’a sert bir darbe olduğu gibi, DEAŞ’a teknolojik yardım veya maddi destek sağlayanların ciddi sonuçlarla karşılaşacağını da göstermiş oldu” dedi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube