Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Liberman, Hanin Zuabi’nin Knesset'ten ihraç edilmesi için kampanya başlattı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Sosyal paylaşım ağları üzerinden bir kampanya başlatan İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, seçilmiş Arap milletvekili Hanin Zuabi’yi ortak listeden çıkarmaları için Knesset (İsrail Parlamentosu) üyelerine baskı yapılması çağrısında bulundu.

Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Zuabi’yi terörizme destek vermekle suçlayan Lieberman, şu ifadeleri kaydetti:

“Knesset üyesi Hanin Zuabi, İsrail askerlerine ve İsrail vatandaşlarına karşı terörizmi destekliyor. Burada demokratik olmayan tek şey, ordunun askerlerine karşı eylemlerde bulunan bir sabotajcının Knesset’te bulunmasıdır. Onun Knesset’ten ihraç edilmesi için bir tasarı sundum. Ancak tasarı yeterli sayıda oy alamadı. Çünkü Siyonist partilerdeki bazı milletvekilleri buna katılmıyor.”

Eymen Udeh: Meclisten çıkarılması gerekenler işgale destek verenler

İsrail Meclisi Ortak Arap Listesi Başkanı Eymen Udeh, bütün kararlılığı ile milletvekili Hanin Zuabi’nin yanında olduğunu vurgulayarak, “Normal bir devlette ve normal bir durumda, başka bir halkın işgaline destek verdikleri için imzacıların meclisten çıkarılması gerekir. Çünkü vatan, bütün yerli halka ait olmasına rağmen, onlar vatanı sadece tek bir halka münhasır kılmak istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Udeh, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Zuabi’nin tutumu, işgalin sona ermesi çağrısında bulunan ve mülteciler meselesinin uluslararası meşruiyete, özellikle 194 sayılı karara uygun olarak çözülmesi gerektiğini söyleyen insani tutumun özünde yer alıyor. Arap vatandaşlarının ulusal ve sivil eşitliği, 1920’lerde ve 1930’larda Avrupa’da egemen olan faşist zihniyetin bir parçası olan imzacıların tutumlarının aksine, itidalin ve mantığın zirvesinde yer alıyor.”

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube