Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Suudi Arabistan'dan insan haklarını korumaya yönelik yeni adım - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan’ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Heyeti, Suudi Arabistan’ın insan haklarını geliştirme ve korumaya yönelik çabalarını sürdürmeye yönelik kararlılığını dile getirerek, bu konuda uluslararası toplumun rolüne vurgu yaptı. Tüm uluslararası mekanizmalarla insan haklarının korunmasına dair işbirliğinin süreceği belirtildi.

Suudi heyet adına konuşan Muhammed Haşan, BM Genel Kurulu’nun 73. oturumunda, sosyal, insani ve kültürel çalışmalar kapsamında düzenlenen BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği (OHCHR) toplantısında, Suudi Arabistan’ın, insan haklarına ilişkin uluslararası mekanizmalarla işbirliğini güçlendirmek ve bu konuda yapılan çalışmalara katılmak istediğini ifade etti.

Haşan, deneyimleri paylaşmak ve insan hakları kültürünü teşvik etmek için devletler ve uluslararası örgütler arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesinin önemine değinerek, Ortadoğu’nun yanı sıra Myanmar’daki insani durumun da ciddi olarak ele alınmasını talep etti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts - Facebook - Google Plus - YouTube